نماینده رسمی IT Researches در ایران


مایکروسافت یک شرکت فناوری چندملیتی است که برای چندین دهه پیشرو در صنعت نرم افزار بوده است. این شرکت انواع محصولات دارای لایسنس را در سطح جهانی ارائه می دهد، از جمله سیستم عامل هایی مانند ویندوز و آفیس. با این حال، قیمت لایسنس محصولات مایکروسافت در کشورهای مختلف به طور قابل توجهی متفاوت است. به ویژه قیمت لایسنس محصولات مایکروسافت در ایران به طور قابل توجهی بالاتر از سایر کشورها است.این تفاوت قیمت در لایسنس محصولات مایکروسافت سوالات و نگرانی های زیادی را در بین کاربران و تحلیلگران ایرانی ایجاد کرده است.

انواع مختلف لایسنس

یکی از مهمترین دلایل تفاوت قیمت قابل توجه و سردرگم کننده محصولات مایکروسافت در ایران ، انواع مختلف لایسنس های ارائه شده میباشند.

فروش انواع لایسنس با نام های جعلی:

از جمله مسائل رایجی که اخیرا بازار لایسنس های مایکروسافت در داخل ایران را درگیر کرده است جابجایی نام، جعل و به طور کلی بازی با نام انواع لایسنس های داخل بازار میباشد.  فروش انواع لایسنس به جای یکدیگر و سوء استفاده از عدم اطلاع مشتری از روش استعلام اصالت و خصوصا نوع لایسنس از مایکروسافت دلایل اصلی این مشکل هستند.

لایسنس های سرقت شده از اکانت های هک شده مشتریان مایکروسافت:

رایج ترین مشکل بازار لایسنس های داخل ایران است. به این صورت که هکر ها چندین لایسنس را با هک کردن سیستم مشتری های مایکروسافت (خصوصا سازمان ها) از اکانت مایکروسافت آن ها به دست می آورند. این لایسنس ها با قیمت هایی بسیار ارزان توسط فروشندگان لایسنس جعلی در ایران از هکر های چینی و هندی خریداری شده و به شکل های مختلف آنلاین و حتی عرضه در بازار خرده فروشی به فروش می رسند. در نهایت پس از پیگیری های مشتری هک شده (مالک اصلی لایسنس های به سرقت رفته) ، تمامی لایسنس ها توسط مایکروسافت بلاک میشوند.

بسیاری از نسخه های عرضه شده در وبسایت های مختلف و همچنین پک های تولید شده مشابه نسخه های اصلی مایکروسافت عرضه شده در بازار خرده فروشی و فروشگاه های نرم افزار متاسفانه از همین قبیل هستند.

بهتر است قبل از خرید با بررسی قیمت ارایه شده در مقایسه با قیمت ارزی و جزئیات اعلامی در مورد نوع لایسنس و شرایط استفاده از آن و اطمینان از قابل استعلام بودن مستقیم از مایکروسافت و توجه به سابقه و اعتبار فروشنده و خصوصا شرکت گارانتی آن اقدام به تهیه این دست از محصولات بنمایید.

توجه داشته باشید مهم ترین اصل قابل توجه در خرید هر گونه لایسنس محصولات نرم افزاری (و نه تنها محصولات مایکروسافت)، خرید از شرکت های رسمی (و نه صرفا وبسایت های اینترنتی) و بررسی سوابق فعالیت آن شرکت، لیست مشتریان و همچنین استعلام تجربه خرید مشتریان قبلی آن و توجه به مدت زمان سابقه فعالیت آن شرکت می باشد.

چرا که هر ساله تعدادی وبسایت با ادعا های متفاوت در حوزه فروش نرم افزار های اصلی شروع به فعالیت می کنند و اقدام به فروش نسخه های جعلی، سرقت شده، Share شده، OEM و یا هک شده می نمایند. متاسفانه معمولا فعالیت این گونه وبسایت ها کمتر از یکسال ادامه می یابد و پس از مدت کوتاهی با نامی دیگر دوباره کار خود را شروع میکنند. 

در نهایت استعلام لایسنس خریداری شده از طریق تماس با مرکز فعالسازی از طریق مرکز تلفنی مایکروسافت و یا پشتیبانی امکان پذیر است.

شرکت رایان نت به عنوان اولین تامین کننده رسمی لایسنس اورجینال محصولات مایکروسافت و تنها شریک تجاری رسمی مایکروسافت در ایران، با سابقه بیش از یک دهه در واردات عمده محصولات اورجینال مایکروسافت و همکاری با بیش از صد هلدینگ و سازمان دولتی است. این شرکت خصوصی و مطرح بین المللی مستقر در ایران، هم اکنون مفتخر است که کلیه محصولات نرم افزاری مایکروسافت را به صورت مستقیم، با قیمت مناسب و بدون واسطه از طریق دفتر خود در انگلستان ارائه می دهد.ما متعهد به ارائه محصولات با کیفیت بالا و معتبر مایکروسافت و ارائه ارزش و خدمات بی نظیر به مشتریان خود در ایران هستیم.

محصولات خریداری شده با وجود موجودی وسیع این شرکت، سریعاً تحویل داده می شوند و با پشتیبانی مادام العمر و گارانتی شرکت رایان نت و همچنین پشتیبانی فنی مایکروسافت ارائه می شوند. همچنین هیچ یک از محصولاتی که ما ارائه می دهیم از نوع OEM، Academic یا Charity نیستند و همه محصولات دارای  لایسنس Retail و یا Volume License معتبر و  قابل استعلام از مایکروسافت هستند.

توجه داشته باشید:

بسیاری از نسخه های عرضه شده در وبسایت های مختلف و همچنین پک های تولید شده مشابه نسخه های اصلی مایکروسافت عرضه شده در بازار خرده فروشی و فروشگاه های نرم افزار متاسفانه از نوع لایسنس های سرقت شده هستند.
بهتر است قبل از خرید با بررسی قیمت ارایه شده در مقایسه با قیمت ارزی و جزئیات اعلامی در مورد نوع لایسنس و شرایط استفاده از آن و اطمینان از قابل استعلام بودن مستقیم از مایکروسافت و توجه به سابقه و اعتبار فروشنده و خصوصا شرکت گارانتی آن اقدام به تهیه این دست از محصولات بنمایید.
استعلام هزینه
حال با توجه به نکات فوق و گستردگی قیمت های لایسنس های سطح بازار ، برای تهیه لایسنس اورجینال ، قانونی و قابل اعتماد مایکروسافت چه باید کرد؟

وبسایت انگلیسی و شرکت های زیرمجموعه:

مایکروسافت پارتنر : microsoftpartner.uk
GLOBAL INVESTMENT : globalinvestment.ir
مایکروسافت رسمی : microsoftofficial.com
TALEE LIMITED : talee.co.uk
مایکروسافت پرشیا : microsoftpersia.com
MICROSOFT LICENSE : microsoftlicense.com
LET’S GO TO IRAN : letsgotoiran.com
 IT Researches : itresearches.ir

برخی از مشتریان شرکت :