نماینده رسمی IT Researches در ایران


win serv 2019 artboard 1 مزایای استفاده از لایسنس های اصلی تیر ۱۴۰۳

وقتی صحبت از سیستم عامل ها می شود، ویندوز یکی از محبوب ترین و پرکاربردترین گزینه ها در سراسر جهان است. با این حال، با افزایش نسخه های غیر اصلی ویندوز، درک تفاوت بین نسخه اصلی و غیر اصلی بسیار مهم است زیرا می تواند بر امنیت و عملکرد دستگاه شما تأثیر بگذارد.

یکی از تفاوت های اصلی بین نسخه اصلی و غیر اصلی ویندوز، لایسنس است. نسخه های اصلی ویندوز دارای لایسنس هستند و توسط مایکروسافت یا فروشندگان مجاز فروخته می شوند. این لایسنس تضمین می کند که نرم افزار قانونی است و توسط مایکروسافت برای سازگاری، امنیت و پایداری آزمایش و تأیید شده است. از سوی دیگر، نسخه‌های غیر اصلی ویندوز اغلب نسخه‌های غیرقانونی یا تقلبی از نرم‌افزار هستند، به این معنی که لایسنس مایکروسافت ندارند. استفاده از نسخه‌های غیر اصلی ویندوز می‌تواند کاربران را در معرض خطرات امنیتی بالقوه و مشکلات فنی قرار دهد، زیرا ممکن است نرم‌افزار به خطر بیفتد یا حاوی بدافزارباشد. بنابراین، انتخاب نسخه های مجاز و اصلی ویندوز برای اطمینان از عملکرد بهینه، قابلیت اطمینان و امنیت سیستم رایانه شما بسیار مهم است.

images 3 مزایای استفاده از لایسنس های اصلی تیر ۱۴۰۳

ویندوز غیر اصلی: بدون لایسنس وتقلبی

کپی های غیرمجاز ویندوز، که به عنوان نسخه های غیر اصلی نیز شناخته می شوند، آنهایی هستند که توسط مایکروسافت ، لایسنس ندارند و اغلب از راه های غیرقانونی به دست می آیند. این نسخه‌ها معمولاً به عنوان نرم‌افزار غیرقانونی شناخته می‌شوند و اغلب از طریق وب‌سایت‌های اشتراک‌گذاری فایل، شبکه‌های همتا و سایر منابع غیرقابل اعتماد توزیع می‌شوند. نسخه‌های غیر اصلی ویندوز معمولاً ارزان‌تر یا حتی رایگان هستند، زیرا مشمول هزینه‌های لایسنس نیستند. با این حال، استفاده از نسخه های غیر اورجینال ویندوز می تواند خطرناک باشد و مشکلات متعددی ایجاد کند زیرا، این نسخه ها اغلب مملو از بدافزار و سایر نرم افزارهای مخرب هستند که می توانند رایانه و اطلاعات شخصی شما را در معرض خطر قرار دهند. علاوه بر این، ممکن است فاقد به‌روزرسانی‌های امنیتی مهم باشد که برای حفظ سلامت و ایمنی رایانه شما حیاتی است. همچنین، استفاده از نسخه های غیر اصلی می تواند سرقت تلقی شود و نقض قوانین مالکیت معنوی است. بنابراین همیشه توصیه می شود برای اطمینان از امنیت و پایداری رایانه خود، فقط نسخه های اصلی و دارای لایسنس ویندوز را خریداری و استفاده کنید.

خطرات استفاده از ویندوز غیر اصلی

هنگامی که از ویندوز غیر اصلی استفاده می کنید، در معرض خطر قرار گرفتن رایانه خود در مقابل ویروس ها، بدافزارها و سایر انواع نرم افزارهای مخرب هستید به این دلیل که نسخه‌های غیر اصلی ویندوز اغلب به‌روزرسانی‌های امنیتی مشابه نسخه‌های اصلی را دریافت نمی‌کنند و رایانه شما را در برابر حمله آسیب‌پذیر می‌کند. علاوه بر این، نسخه‌های غیر اصلی ویندوز ممکن است حاوی نرم‌افزار مخفی باشند که می‌تواند حریم خصوصی شما را به خطر بیندازد یا اطلاعات شخصی شما را سرقت کند. همیشه توصیه می شود از نسخه های اصلی ویندوز برای اطمینان از ایمنی و امنیت رایانه و اطلاعات شخصی خود استفاده کنید.

مشاهده این ویدئو جهت دریافت اطلاعات تکمیلی توصیه می گردد.

مزایای انتخاب ویندوز اصلی

مزایای انتخاب نسخه اصلی ویندوز متعدد و قابل توجه است. شاید مهمترین مزیت امنیت باشد. نسخه‌های اصلی ویندوز به‌روزرسانی‌های امنیتی منظمی را دریافت می‌کنند که از رایانه شما در برابر ویروس‌ها، بدافزارها و سایر تهدیدات امنیتی محافظت می‌کند. از طرف دیگر، نسخه‌های غیر اصلی ویندوز، این به‌روزرسانی‌ها را دریافت نمی‌کنند و رایانه شما را در برابر حملات آسیب‌پذیر می‌کنند. یکی دیگر از مزایای کلیدی انتخاب ویندوز اصلی، قابلیت اطمینان است. نسخه‌های اصلی به‌طور گسترده از نظر سازگاری و عملکرد آزمایش می‌شوند تا اطمینان حاصل شود که با سخت‌افزار و نرم‌افزار رایانه شما به‌طور روان و کارآمد کار می‌کنند. در مقابل، نسخه های غیر اصلی ممکن است ناقص، ناپایدار یا ناسازگار با رایانه شما باشند که منجر به خرابی، خطا و سایر مشکلات شود. از دیگر مزایای انتخاب ویندوز اورجینال می توان دسترسی به پشتیبانی فنی، پوشش گارانتی و آسودگی خاطر با آگاهی از اینکه از یک محصول قانونی استفاده می کنید، اشاره کرد.

از جمله معضلاتی که برای شرکت‌هایی همچون مایکروسافت در ایران وجود دارد، مشکل نبود یک نمایندگی رسمی برای فروش محصولات آنها به شکل قانونی و رسمی است. این امر موجب شده که نه تنها بازار محصولات این شرکتها در ایران از دست برود، بلکه سالانه مبالغ بسیار زیادی را به جهت استفاده غیرقانونی از محصولاتشان متضرر شوند.

این موضوع فضا را برای سودجویی برخی شرکت‌ها و افراد فراهم کرده تا با عرضه محصولات به ظاهر اصلی و بعضا در جعبه و بسته بندی مشابه و حتی همراه با هولوگرام شرکت تولید کننده در بازار و سایت‌های اینترنتی ، اقدام به کلاه برداری و یا سوء استفاده از عدم اطلاع افرادی کنند که قصد بهره‌مندی از مزایای نسخه های اصلی را دارند، کنند. دلیل این مسئله عدم آشنایی خریداران سازمانی و شخصی با نحوه استعلام لایسنس (نسخه اصلی) خریداری شده از شرکت تولید کننده (و نه فروشنده) به طور مستقیم است.

مزایای استفاده از لایسنس های قانونی

شرکت رایان نت به عنوان اولین تامین کننده رسمی لایسنس اورجینال محصولات مایکروسافت و تنها شریک تجاری رسمی مایکروسافت در ایران، با سابقه بیش از یک دهه در واردات عمده محصولات اورجینال مایکروسافت و همکاری با بیش از صد هلدینگ و سازمان دولتی است. این شرکت خصوصی و مطرح بین المللی مستقر در ایران، هم اکنون مفتخر است که کلیه محصولات نرم افزاری مایکروسافت را به صورت مستقیم، با قیمت مناسب و بدون واسطه از طریق دفتر خود در انگلستان ارائه دهد.ما متعهد به ارائه محصولات با کیفیت بالا و معتبر مایکروسافت و ارائه ارزش و خدمات بی نظیر به مشتریان خود در ایران هستیم.

محصولات خریداری شده با وجود موجودی وسیع این شرکت، سریعاً تحویل داده می شوند و با پشتیبانی مادام العمر و گارانتی شرکت رایان نت و همچنین پشتیبانی فنی مایکروسافت ارائه می شوند. همچنین هیچ یک از محصولاتی که ما ارائه می دهیم از نوع OEM، Academic یا Charity نیستند و همه محصولات دارای  لایسنس Retail و یا Volume License معتبر و  قابل استعلام از مایکروسافت هستند.

caution license 1140x380 1 مزایای استفاده از لایسنس های اصلی تیر ۱۴۰۳

وبسایت انگلیسی و شرکت های زیرمجموعه:

مایکروسافت پارتنر : microsoftpartner.uk
GLOBAL INVESTMENT : globalinvestment.ir
مایکروسافت رسمی : microsoftofficial.com
TALEE LIMITED : talee.co.uk
مایکروسافت پرشیا : microsoftpersia.com
MICROSOFT LICENSE : microsoftlicense.com
LET’S GO TO IRAN : letsgotoiran.com
 IT Researches : itresearches.ir

برخی از مشتریان شرکت :